X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zero Motivation

Efes beyahasei enosh · reż. Talya Lavie
Izrael, Francja 2014, 100’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 15:30 · Od Nowa – nowa scena

Zohar i Daffi to najlepsze przyjaciółki, które służą w biurze administracyjnym w bazie artylerii na południu Izraela. Zajmują wspólnie tę samą pryczę i większość czasu spędzają same ze sobą, dzieląc się swoimi tajemnicami, ponieważ ciężko im znaleźć wspólny język z kimkolwiek innym. Gdy na południu zbierają się burzowe chmury Daffi robi co w jej mocy, aby załatwić sobie przeniesienie z dala od znienawidzonej, daleko wysuniętej bazy. Zohar ma całkiem odmienne podejście i wydaje się nie przejmować za bardzo tym, gdzie stacjonuje. Zamierza jednak spróbować odwieść przyjaciółkę od wyjazdu, ponieważ przeraża ją wizja pozostania samej w opustoszałej bazie. Jest jednak jeszcze ktoś, komu nie przeszkadzałby jej wyjazd — to Rama, ich wysoce zmotywowana oficer przełożona.

Zero Motivation to historia trzech młodych żołnierek oraz ich rzeczywistej i nierzeczywistej podróży w głąb labiryntu biurokracji oraz zawirowań związanych z wiekiem dojrzewania, stanowiąca tragikomiczną obserwację życia w zmilitaryzowanym społeczeństwie Izraela.

Reżyser:Talya Lavie
Scenariusz:Talya Lavie
Zdjęcia:Yaron Scharf
Montaż:Arik Lahav-Leibovich
Obsada:Dana Ivgy, Nelly Tagar, Shani Klein, Heli Twito, Meytal Gal Suisa
Produkcja:Guy Jacoel, Yochanan Kredo, Yossi Uzrad, Eilon Ratzkovsky
Dystrybucja:The Match Factory
Nagrody:Tribeca MFF / Tribeca FF – Najlepszy narracyjny film fabularny, nagroda im. Nory Ephron / Best Narrative Feature, Nora Ephron Prize (2014)

Talya Lavie to reżyserka, scenarzystka oraz autorka komiksów. Studiowała animację w Szkole Sztuk Pięknych i Rzemiosł Artystycznych Besaleel, a także ukończyła z wyróżnieniem szkołę filmową Sam Spiegel w Jerozolimie. Jest autorką scenariuszy do wielu dramatów produkowanych dla telewizji. Jej film krótkometrażowy Sliding Flora pokazywano w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej MoMA oraz na ponad 40. festiwalach filmowych na całym świecie. Za swój film dyplomowy The Substitute otrzymała wiele nagród na całym świecie. Zero Motivation to jej pełnometrażowy debiut, który brał udział w sekcji Sundance Directors and Screenwriters Lab.

Filmografia:

  • 2014 – Zero Motivation / Efes beyahasei enosh

Program 2014

Google Translate