X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Polskie gówno

Polish Shit · reż. Grzegorz Jankowski
Polska 2014, 93’

Pokazy

21.10, 19:30 · Od Nowa – nowa scena

Film opowiada fikcyjną historię ambitnego zespołu z Pruszcza Gdańskiego, usiłującego wydać pierwszą płytę i zagrać promującą ją trasę. Niespodziewanie w sukurs przychodzi im znudzony swą pracą tczewski komornik, Czesław Skandal (Grzegorz Halama), który postanawia zostać menago kwartetu. Perypetie zespołu, jego kierowcy Stana Gudeyki i menago Skandala sfilmowane są w formie quasi-dokumentu, który staje się żartobliwym oskarżeniem polskiego „szołbiznesu”. Wartką fabułę okraszają rubaszne piosenki głównych bohaterów — wokalisty Jerzego Bydgoszcza (Tymon Tymański), perkusisty Zbigniewa Gruza (Filip Gałązka), Dudka Maszczyka (Arek Jakubik), Gudeyki i Skandala.

Polskie Gówno to projekt, który ma już swoją historię. Scenariusz Tymona Tymańskiego po części opiera się na bolesnych doświadczeniach tras koncertowych The Transistors, Miłości i Kur oraz na anegdotach kolegów z branży.

Reżyser:Grzegorz Jankowski
Scenariusz:Tymon Tymański
Muzyka:Tymon Tymański
Zdjęcia:Tomasz Madejski
Montaż:Agnieszka Glińska
Obsada:Tymon Tymański, Grzegorz Halama, Robert Brylewski, Filip Gałązka, Grzegorz Halama, Arek Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Jan Peszek
Produkcja:Dariusz Pietrykowski
Dystrybucja:Film it
Nagrody:FF Gdynia – Nagroda Publiczności (2014)

Grzegorz Jankowski, reżyser filmowy i telewizyjny, absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Reżyser i współtwórca programów Po godzinach oraz Łossskot. Autor kilkudziesięciu teledysków oraz filmów dokumentalnych (m.in. Motyle w Brzuchu oraz Dług. Epilog). Współtworzył także programy kulturalne dla TVP (np. Pegaz).

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Polskie gówno

Program 2014

Google Translate