X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Huba

Parasite · reż. Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
Polska, Wielka Brytania 2013, 66’

Pokazy

22.10, 18:00 · Od Nowa – nowa scena

Bohaterami filmu Huba są stary, chory mężczyzna i młoda kobieta z dzieckiem. On odchodząc z fabryki, wyrwany z rytmu pracy, traci kontrolę nad czasem. Nie może spać i jeść. Wysycha. Ona i dziecko są jak zrośnięty organizm. Ale ta bliskość polega na uzależnieniu i nierówności. Dziecko, najmocniej wczepione w życie, jest żarłoczne i wysysające, uwolniona na chwilę kobieta i tak skazana na przemoc, a Stary oddzielony od fabryki nie ma już skąd czerpać siły. Kiedy podejmują próby bycia razem, są jak święta rodzina à rebours. Ich przypadkowe, wspólne życie to przenikanie się, zlewanie w jedno opresji. W filmie obserwacji podlega nie tylko monotonna codzienność bohaterów, ale również proces ich życiowej degradacji.

Reżyser:Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
Scenariusz:Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
Zdjęcia:Wilhelm Sasnal
Montaż:Beata Walentowska
Obsada:Joanna Drozda, Jerzy Gajlikowski, Wojtek Słowik
Produkcja:Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
Dystrybucja:Filmpolis

Anka Sasnal (ur. 30.10.1973 w Tarnowie) jest reżyserką, scenarzystką i redaktorką. Studiowała filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i gender studies na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wilhelm Sasnal (ur. 29.12.1972 w Tarnowie) jest malarzem i filmowcem. Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej i malarstwo na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Wybrana filmografia:

  • 2013 – Huba
  • 2011 – Z daleka widok jest piękny

Program 2014

Google Translate