X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Foreign Bodies

Corps étrangers · reż. Nicolas Brault
Kanada 2013, 4’

Pokazy

19.10, 19:30 · Kino Centrum

To pierwsza część trylogii animowanej, która wykorzystuje nowatorskie metody produkcyjne oraz radiowo-telewizyjne umożliwiające uchwycenie otwartej i nienarracyjnej formuły przekazu. Film Foreign bodies stworzono za pomocą malarstwa bazującego na lampach wideo oraz współczesnej diagnostyki obrazowej (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, analiza medyczna w stanie zamrożonym), dzięki czemu udało się wygenerować mityczny krajobraz pełen przezroczystych ciał oraz zaszczepić wrażenie obcości, które może niekiedy pochodzić z naszych własnych ciał.

Reżyser:Nicolas Brault
Scenariusz:Nicolas Brault
Muzyka:Karine Pion, Louis-Philippe Loignon
Montaż:Olivier Calvert
Animacja:Nicolas Brault
Produkcja:Nicolas Brault Films
Nagrody:MFFA w Annecy / Annecy International Animation Festival – Najlepszy krótkometrażowy film animowany “Off-Limits” / Best Animation Short “Off-Limits” (2014)

Nicolas Brault jest zwycięzcą konkursu Cinéaste recherché(e) organizowanego w 2000 r. przez kanadyjską instytucję National Film Board (NFB). Od tego czasu wykorzystuje w swoich filmach wiele różnych form wyrazu oraz podejmuje rozmaite tematy, co pozwoliło mu zdobyć szereg nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Program 2014

Google Translate