X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Death for a Unicorn

Death for a Unicorn · reż. Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito
Szwajcaria 2013, 15’

Pokazy

20.10, 19:00 · Od Nowa – duża scena

Mały Billy jest dręczony przez ciotkę, która codziennie zaciąga go na cmentarz i zmusza do czyszczenia płyty nagrobnej wuja. Przebywając w zakazanej strefie, Billy spotyka Myrtle — ducha małej dziewczynki, która utknęła pomiędzy światem żywych i umarłych. Uwolnienie Myrtle oznacza jednak, że Billy straci jedynego przyjaciela, jakiego kiedykolwiek miał.

Reżyser:Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito
Scenariusz:Francesca Reverdito
Muzyka:Marco Monti
Zdjęcia:Giacomo Frittelli
Montaż:Riccardo Bernasconi
Obsada:Tilda Swinton (voice over), Lorenzoluca Gronchi, Emma Fossani
Produkcja:Cinédokké
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice FF – Oficjalna selekcja w konkursie filmów krótkometrażowych Orrizonti / Official selection Orrizonti Short Film Competition (2013)

Riccardo Bernasconi urodził się w 1984 roku w szwajcarskim kantonie Ticino. W 2008 r. uzyskał tytuł licencjata na akademii NABA w Mediolanie, natomiast w 2010 r. obronił tytuł magistra sztuki filmowej (na kierunku reżyseria i scenopisarstwo) w Zurich University of the Arts (ZHdK) w Zurychu.

Francesca Reverdito mieszkała już w Australii, Indonezji, Indiach i Portugalii. Ma dyplom uniwersytecki z literatury oraz stopień magistra z marketingu i komunikacji. Od 2008 r. jest dyrektorem artystycznym i scenografem.

Program 2014

Google Translate