X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

In The Still Of The Night

In der Stille der Nacht · reż. Erich Steiner
Austria 2014, 14’
Polska premiera

Pokazy

20.10, 13:00 · Kino Centrum

Jest deszczowa, jesienna noc i nadchodzi burza. Troje dzieci czeka na swojego ojca, który tradycyjnie wraca spóźniony z pracy. Kiedy wraca wreszcie do domu wygląda na zmęczonego i zasmuconego, ale oczy dzieci błyszczą z radości na widok prezentów. Wyraźnie daje się wyczuć napięcie panujące między rodzicami: babcia to jedyna osoba, która niezmiennie okazuje ciepło i miłość, ale najstarsza córka jest nieufna — głęboko w środku czuje, że rodzina coś ukrywa…

Reżyser:Erich Steiner
Scenariusz:Erich Steiner
Muzyka:Pascal Holper
Zdjęcia:Mario Minichmayr
Montaż:Peter Brünner
Obsada:Johannes Silberschneider, Martina Stilp, Margit Jautz
Produkcja:Roman Sorger
Nagrody:FFK w Cluj / Cluj Short FF – Nagroda dla najlepszego aktora / Award for Best Actor (2014)

Erich Steiner urodził się w niemieckim Monachium. Studiował nauki polityczne oraz sztukę filmową i teatralną na uczelniach w Wiedniu, Madrycie i Oslo. Jest autorem scenariusza i reżyserem 7 filmów krótkometrażowych. Jego ostatnie dokonanie, On a Journey With Death, zaprowadziło go na wiele międzynarodowych festiwali filmowych.

Program 2014

Google Translate