X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niebieski pokój

A Blue Room · reż. Tomasz Siwiński
Polska, Francja 2014, 14’

Pokazy

20.10, 13:00 · Kino Centrum

Mężczyzna budzi się w niebieskim pokoju. Jest on zamknięty, a jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym staje się okno, które pokazuje rzeczywistość w niepokojący sposób. Przed oczami mężczyzny rozgrywają się na nowo wydarzenia z jego życia. Ta nieoczekiwana projekcja zmusza go do zmierzenia się z przeszłością, własnymi lękami i wspomnieniami. Film zrealizowany w poklatkowej technice malarskiej.

Reżyser:Tomasz Siwiński
Scenariusz:Tomasz Siwiński
Muzyka:Remi Boubal
Montaż:Tomasz Siwiński
Animacja:Tomasz Siwiński
Produkcja:Se-ma-for Produkcja Filmowa
Nagrody:MFF in Cannes / Cannes FF – Semaine de la Critique: udział w konkursie / Semaine de la Critique: Participation in the competition (2014)

Tomasz Siwiński urodził się w 1982 roku w Koszalinie. Początkowo studiował fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, następnie podjął naukę w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa oraz w Pracowni Filmu Animowanego na Wydziale Grafiki. Zajmuje się zarówno filmem animowanym, jak i malarstwem.

Program 2014

Google Translate