X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bobry

Beavers · reż. Hubert Gotkowski
Polska 2013, 95’

Pokazy

20.10, 17:30 · Kino Centrum

Bobry to nazwa nieistniejącego już zespołu punkowego. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie — ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół. Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka, którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda, który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet… Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w Bobrach przedstawieni są jako skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej Śmierci, który jeździ czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka.

Reżyser:Hubert Gotkowski
Scenariusz:Hubert Gotkowski
Muzyka:Marcin Kabaj
Zdjęcia:Paweł Labe
Montaż:Hubert Gotkowski
Obsada:Wojciech Solarz, Robert Jarociński, Sebastian Stankiewicz, Marcin Kabaj, Paweł Gładyś
Produkcja:Marcin Kabaj, Hubert Gotkowski
Dystrybucja:Spectator
Nagrody:Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż” w Lublinie / The International Festival of Young Cinema “Full Length” in Lublin – Główna nagroda / Main Award (2013)

Hubert Gotkowski urodził się w 1981 roku w Rzeszowie. Z wykształcenia magister inżynier informatyk (Absolwent Politechniki Rzeszowskiej), z powołania filmowiec — reżyser, scenarzysta, montażysta, współtwórca rzeszowskiej grupy filmowej DDN. Jego filmy nagradzano na najważniejszych festiwalach filmów niezależnych i amatorskich.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Bobry / Beavers
  • 2009 – Konsumenci
  • 2006 – Manna

Program 2014

Google Translate