X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Heavy Mental

Heavy Mental · reż. Sebastian Buttny
Polska 2013, 99’

Pokazy

22.10, 19:00 · Kino Centrum

Mariusz, 30-letni aktor, nie może grać, bo zapomina roli, gdy tylko staje na scenie. Chodzi do psychoterapeuty i jako cześć terapii przygotowuje monodram. Poszukuje swojego Zen w starodawnej sztuce japońskiego łucznictwa i ćwiczeniach oddechowych, ale wszystkie drogi prowadzą donikąd. Sytuacja zmienia się, gdy umiera jego dziadek i otrzymuje propozycję od Piotra, tajemniczego pracownika opieki społecznej, fana heavy metalu. Piotr odda mu mieszkanie po dziadku w zamian za pomoc w zdobyciu dziewczyny, której sam „nie ma odwagi” poderwać. Przystojny, dobrze zbudowany aktor jest dla prowadzącej proste życie fryzjerki spełnieniem marzeń o życiu niezwykłym i pełnym wrażeń. W ten sposób, od dawna przygotowywany przez Piotra plan, zaczyna działać. Cała trójka udaje się we wspólną wakacyjną podróż nad morze, gdzie ma dojść do „przekazania” dziewczyny. Stajemy się świadkami mentalnej podróży głównych bohaterów, w której każdy chce coś ugrać dla siebie.

Reżyser:Sebastian Buttny
Scenariusz:Sebastian Buttny
Muzyka:Cezary Kołodziej, Krzysztof Kaliski
Zdjęcia:Nicolás Villegas Hernández
Montaż:Sebastian Buttny
Obsada:Grzegorz Stosz, Piotr Głowacki, Izabela Nowakowska, Jan Sączek, Weronika Migoń
Produkcja:Sebastian Buttny, Konrad Wróblewski
Dystrybucja:Absolut Media

Sebastian Buttny — reżyser, scenarzysta, montażysta, copywriter i fotograf. W 2005 roku ukończył studia na wydziale reżyserii filmowej w PWSFTviT w Łodzi. W trakcie studiów realizował krótkometrażowe filmy fabularne i dokumentalne. Jako copywriter pracował przy ważnych kampaniach wizerunkowych. Obecnie realizuje filmy fabularne, reklamowe, kampanie społeczne, teledyski, projekcje do spektakli teatralnych.

Wybrana filmografia:

  • 2013 – Heavy Mental

Program 2014

Google Translate