X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jeziorak

Waterline · reż. Michał Otłowski
Polska 2014, 94’

Pokazy

23.10, 16:00 · Kino Centrum

Policjanci z sennego, prowincjonalnego miasteczka likwidują leśną bimbrownię. Oddział zostaje ostrzelany i jeden z policjantów zostaje ranny. Bimbrownikowi udaje się uciec. W tym samym czasie, w dryfującej po jeziorze łódce, znalezione zostaje ciało młodej dziewczyny. Okoliczności jej śmierci są zagadkowe i obydwie sprawy trafiają do komisarz Izy Dereń, która jest już w dość zaawansowanej ciąży i mają to być jej ostatnie sprawy przed tymczasowym odejściem ze służby. Policjantka dynamicznie podejmuje dochodzenie. W komisariacie trwa w tym czasie nerwowe oczekiwanie — na służbie zaginęło dwóch funkcjonariuszy, którzy od kilku dni nie dają znaku życia. Jeden z nich jest życiowym partnerem Izy. Sprawa bimbrownika nabiera rumieńców, kiedy okazuje się, że według policyjnego systemu nie żyje on od ponad trzydziestu lat. Podążając za rozwiązaniem zagadki, Iza coraz bardziej pogrąża się w świecie tajemniczego dziecka z jeziora i jego oszalałej z bólu matki. Okazuje się, że wiedza, jaką odkrywa, coraz bardziej dotyczy jej samej.

Reżyser:Michał Otłowski
Scenariusz:Michał Otłowski
Muzyka:Cezary Skubiszewski
Zdjęcia:Łukasz Gutt
Montaż:Agnieszka Glińska
Obsada:Jowita Budnik, Sebastian Fabijański, Mariusz Bonaszewski, Michał Żurawski, Łukasz Simlat, Agata Buzek
Produkcja:Włodzimierz Niderhaus
Dystrybucja:Phoenix Film Distribution
Nagrody:Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”/ Koszalin Screen Debuts Festival “Young and Cinema” – Nagroda za scenariusz / Award for Script (2014); FF Gdynia / Gdynia Film Festiwal – Nagroda specjalna: Kryształowa gwiazda Elle, Złote Lwy: Najlepszy Debiut Aktorski / Special Prize: Elle Crystal Star, Golden Lions: Best Debut Actor (2014)

Michał Otłowski (ur. w 1975 roku) jest scenarzystą, reżyserem, producentem. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, a następnie na Wydziale Reżyserii Filmowej PWSFTviT w Łodzi. Pracował w TVP (m.in. jako reżyser i scenarzysta Magazynu Kryminalnego 997). Ma na swoim koncie filmy dokumentalne, krótkometrażowe i spoty reklamowe.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Jeziorak / Waterline
  • 2006 – Sukienka z Warszawy

Program 2014

Google Translate