X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Małe stłuczki

Little Crushes · reż. Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
Polska 2014, 82’

Pokazy

21.10, 16:00 · Kino Centrum

Małe stłuczki opowiadają historię trójki młodych bohaterów szukających w życiu miłości i niezależności. Kasia i Asia dzielą mieszkanie i samochód oraz prowadzą wspólny biznes: likwidują mieszkania po niedawno zmarłych osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Piotr pracuje w fabryce pudełek, jednak nie jest to trwałe zajęcie. Mężczyzna żyje w cieniu niedawnego rozwodu i zmaga się z matką, która nie jest wzorem stabilności emocjonalnej. Gdy dziewczyny proponują mu dołączenie do ich biznesowego tandemu, nie zastanawia się długo. Nowo powstała przyjaźń zostaje poddana próbie emocji, które rodzą się między całą trójką. Napięcie wzrasta, lecz nikt nie jest gotowy, by wykonać następny ruch, woląc pozostać na bezpiecznej pozycji. Przez jakiś czas udaje się utrzymać kruchą równowagę, jednak nie można kryć uczuć bez końca — coś musi wybuchnąć.

Reżyser:Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
Scenariusz:Ireneusz Grzyb
Muzyka:Enchanted Hunters
Zdjęcia:Ita Zbroniec-Zajt
Montaż:Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb
Obsada:Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki
Produkcja:Agnieszka Dziedzic
Dystrybucja:Alter Ego Pictures

Ireneusz Grzyb — urodzony w 1977 r. w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, montażysta. Absolwent wydziału reżyserii, kierunku montaż w PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Jako montażysta współpracował z wieloma reżyserami, zarówno fabularnymi, jak i dokumentalnymi.

Aleksandra Gowin urodzona w 1986 r. Reżyserka, scenarzystka, montażystka. Absolwentka wydziału reżyserii, kierunku montaż w PWSFTviT w Łodzi. Jest laureatką m.in. Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Janusza Machulskiego.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Małe stłuczki / Little Crushes

Program 2014

Google Translate