X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Między nami dobrze jest

No Matter How Hard We Tried · reż. Grzegorz Jarzyna
Polska 2014, 70’

Pokazy

21.10, 14:00 · Kino Centrum

Między nami dobrze jest to opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji — pełna groteskowych dialogów złożonych z przewrotnie potraktowanych cytatów z popkultury, szyderstw z języka reklam, kolorowych czasopism, tabloidów i stereotypów narodowych. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń kobiet: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka — Mała Metalowa Dziewczynka. Panoramę postaci uzupełniają ich sąsiedzi — roznosicielka ulotek Bożena i reżyser filmu „Koń, który jeździł konno”, a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna oraz pragnąca ratować różnego rodzaju „biednych ludzi” Edyta.

Film to adaptacja wystawionej przez Grzegorza Jarzynę na scenie TR Warszawa i cieszącej się ogromnym sukcesem sztuki Doroty Masłowskiej pod tym samym tytułem.

Reżyser:Grzegorz Jarzyna
Scenariusz:Grzegorz Jarzyna
Zdjęcia:Radosław Ładczuk
Montaż:Rafał Listopad
Obsada:Danuta Szaflarska, Aleksandra Popławska, Magdalena Kuta, Adam Woronowicz, Maria Maj, Rafał Maćkowiak
Produkcja:TR Warszawa, Wojciech Gorczyca, Grzegorz Jarzyna
Dystrybucja:Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Grzegorz Jarzyna (ur. w 1968 w Chorzowie) — polski reżyser teatralny, dramatopisarz, librecista, autor muzyki do własnych przedstawień. Studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Od 1998 dyrektor artystyczny TR Warszawa (dawnego Teatru Rozmaitości), od 2006 także dyrektor naczelny. Jego przedstawienia były wielokrotnie nagradzane, on sam otrzymał m.in. Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Między nami dobrze jest / No Matter How Hard We Tried

Program 2014

Google Translate