X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Obietnica

Word, The · reż. Anna Kazejak
Polska 2014, 97’

Pokazy

22.10, 21:30 · Kino Centrum

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem...

Reżyser:Anna Kazejak
Scenariusz:Anna Kazejak, Magnus von Horn
Muzyka:Kristian Eidnes Andersen
Zdjęcia:Klaudiusz Dwulit
Montaż:Morten Højbjerg
Obsada:Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Jowita Budnik
Produkcja:Łukasz Dzięcioł
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF Gdynia / Gdynia Film Festival – Złote Lwy: Najlepsza drugoplanowa rola męska / Golden Lions: Best Supporting Male Character (2014)

Anna Kazejak (ur. 1979) — jedna z najzdolniejszych reżyserek i scenarzystek młodego pokolenia. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytetach Śląskim i Łódzkim, by w 2001 roku rozpocząć studia na łódzkiej PWSFTviT na Wydziale Reżyserii. Podczas studiów nakręciła kilka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych. W 2009 zrealizowała długometrażowy film dokumentalny Bocznica, by w końcu zmierzyć się długą formą w filmie fabularnym, czego efektem były Skrzydlate świnie (2010).

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Obietnica / The Word
  • 2010 – Skrzydlate świnie / Flying Pigs
  • 2009 – Bocznica

Program 2014

Google Translate