X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Być jak Ironman

Być jak Ironman · reż. Krzysztof Nowicki
Polska 2014, 29’

Pokazy

22.10, 18:30 · Od Nowa – duża scena

Film dokumentalny. Film opowiada historię trzech mężczyzn dążących do zdobycia tytułu „człowieka z żelaza” podczas ekstremalnych zawodów triathlonowych o nazwie „Ironman”. Nowicki znów osadza swoją filmową historię w Bydgoszczy i znów szuka prawd bardziej uniwersalnych na podstawie bliskiej mu opowieści. Krzysztof Nowicki przedstawia obraz trzech mężczyzn, którzy walcząc z własnymi słabościami, starają się osiągnąć zamierzony cel.

Reżyser:Krzysztof Nowicki
Scenariusz:Krzysztof Nowicki
Muzyka:Yaki, Lech Wilczaszek
Zdjęcia:Krzysztof Nowicki, Josh Freestone, Tomasz Wojtaniec, Hubert Trzebiński, Tomasz Hoppe, Sebastian Szubski
Montaż:Krzysztof Nowicki
Obsada:Tomasz Hoppe, Sebastian Szubski, Marcin Gruszczyński
Produkcja:Trzecie Oko

Krzysztof Nowicki (ur. 1980), reżyser, scenarzysta, animator kultury filmowej pochodzący z Bydgoszczy. Twórca filmów niezależnych i założyciel bydgoskich grup filmowych Stealtheapple i Koloroffon. Jest autorem wielu niezależnych filmów dokumentalnych. Najważniejsze z nich to Najstarszy człowiek świata, 21, Tu było kino i Basen.

Program 2014

Google Translate