X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jestem Polakiem

I’m Pole · reż. Paweł Hejbudzki
Polska 2013, 17’

Pokazy

22.10, 18:30 · Od Nowa – duża scena

Film zrealizowano podczas „Marszu Niepodległości” 11 listopada 2013 roku. Nikt nie zrealizował tak zaskakującego portretu tej największej ultraprawicowej manifestacji, która od kilku lat kończy się zamieszkami. Hejbudzki wszedł w sam środek marszu z kamerą i młodym aktorem, udającym jednego z prawicowych aktywistów. Przez prawie całą trasę przemarszu filmował zachowania „fałszywego narodowca” i otaczających go ludzi...

Reżyser:Paweł Hejbudzki
Scenariusz:Paweł Hejbudzki
Zdjęcia:Michał Modlinger
Montaż:Paweł Hejbudzki
Produkcja:Paweł Hejbudzki, Michał Modlinger
Nagrody:Era Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – oficjalna selekcja / Official selection (2014); Dwa Brzegi / Film and Art Festival Two Riversides – oficjalna selekcja / Official selection (2014)

Paweł Hejbudzki urodził się w 1980 r. w Toruniu. Jest reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem. Studiował na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zasłynął wielokrotnie nagradzanym filmem dokumentalnym Stan umysłu (2006), dotykającym problemów osób zbliżających się do schyłku życia.

Program 2014

Google Translate