X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mleczny brat

Milky Brother · reż. Vahram Mkhitaryan
Polska, Armenia 2013, 31’

Pokazy

23.10, 13:30 · Kino Centrum

Opowieść o chłopcu, który chciałby mieć młodszego brata. 10-letni Seto z niecierpliwością czeka na jego narodziny, ale poród kończy się śmiercią noworodka, a chłopiec przeżywa ogromne rozczarowanie. By ulżyć cierpiącej matce, wuj Razmik przynosi jagnię, które zamiast niemowlęcia żywić ma się produkowanym przez kobietę mlekiem. Początkowo Seto nienawidzi zwierzęcia, ale z czasem zaprzyjaźnia się ze swoim „mlecznym bratem”.

Reżyser:Vahram Mkhitaryan
Scenariusz:Vahram Mkhitaryan, Aleksandra Majdzińska
Muzyka:Mikołaj Trzaska
Zdjęcia:Marcin Sauter
Montaż:Ziemowit Jaworski
Obsada:Lusine Avanesyan, Manuk Qishmishyan, Arthur Papikyan, Seyran Mkrtchyan, Zhasmen Ghazaryan, Ani Khudabashyan, Mariam Khudabashyan
Produkcja:Wajda Studio, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Hy Pictures, MX35
Nagrody:FF Gdynia / Gdynia Film Festiwal – Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Młodego Kina / Lucjan Bokiniec Award for Best Film in the Young Cinema Competition (2014); Festiwal „Młodzi i Film” / “Young and Cinema” Festival in Koszalin – Złoty Jantar / Jantar Award (2014)

Vahram Mkhitaryan — ormiański filmowiec, operator obrazu, fotograf mieszkający i pracujący w Polsce. W 2001 r. ukończył Ormiański Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny, specjalizując się w reżyserii filmów fabularnych. W 2010 r. ukończył kurs fabularny „Studio Prób” w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Program 2014

Google Translate