X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Portrety Wojenne: Bronisław Hellwig

Portrety Wojenne: Bronisław Hellwig · reż. Tomasz Matuszczak
Polska 2014, 25’

Pokazy

23.10, 16:30 · Od Nowa – duża scena

Historia Bronisława „Bruno” Hellwiga — jednego z najlepszych kierowców bojowych oddziału szturmowego „Parasol”. Człowiek, który może nosić miano bohatera, jest także mężem i ojcem — jego poświęcenie dla sprawy dotyka bezpośrednio ludzi mu najbliższych. W filmie o ojcu opowiada córka „Bruna” — Hanna Hellwig-Stańczuk. Film jest częścią serii opowiadającej o zapomnianych, nieznanych polskich bohaterach II wojny światowej.

Reżyser:Tomasz Matuszczak
Scenariusz:Tomasz Olejarczyk
Muzyka:Łukasz Mrozik
Zdjęcia:Jacek Kościuszko
Montaż:Maciej Gajewski
Animacja:Jacek Kościuszko
Produkcja:Shipsboy — Dawid Janicki, SPI Poland

Tomasz Matuszczak — ur. w 1979 r. reżyser i scenarzysta pochodzący z Bydgoszczy. Absolwent reżyserii PWSFTviT w Łodzi, a także Camerimage Film School w Toruniu. Blisko współpracował z Janem Jakubem Kolskim (II reżyser). Spośród dotychczasowych realizacji największe sukcesy przyniosły mu krótkie metraże Serce do walki i Ogrodzenie.

Program 2014

Google Translate