X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmy z serca Polski

Inicjatywa promocji kina kujawsko-pomorskiego

Wyjątkowa retrospektywa filmów stworzonych w ciągu ostatniej dekady „w sercu Polski” — regionie kujawsko-pomorskim.

Łączy je miejsce pochodzenia filmowców — ziemia między Toruńiem, a Bydgoszczą. Dzieli wszystko — różnice gatunkowe, narracyjne, tematyczne. Cześć z filmów zrealizowali profesjonalni filmowcy po szkołach filmowych, inne utalentowani autorzy niezależni.

W przeglądzie znajdzie sięcały wachlarz gatunkowy — nagradzane na festiwalach filmowych dokumenty, fabuły, animacje i teledyski. Jako że autorzy tych filmów na co dzień pracują w całej Polsce, jest to także przekrojowy obraz nowego, polskiego kina. Wyjątkowa analiza „stanu ducha” polskiego młodego filmu w ciągu ostatniej dekady.

Toruński festiwal TOFIFEST od pierwszej edycji w 2003 roku docenia filmowców związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Od 11 lat wręczamy im „Flisaka TOFIFEST” fundowanego przez Prezydenta Miasta Toruńia. Promujemy filmy tych autorów, wysyłając je na zagraniczne festiwale, organizując premiery kinowe czy zapraszając do programu naszego festiwalu. Od roku 2013 zorganizowaliśmy dla nich specjalny konkurs festiwalowy Lokalizacje.

Teraz chcemy skorzystać z naszego doświadczenia i zaproponować różnym festiwalom europejskim prezentację przygotowanego przez nas przeglądu filmów stworzonych przez autorów związanych z kujawsko-pomorskim Films from the Heart of Poland. Akcja jest działaniem niekomercyjnym, nie zamierzamy pobierać od festiwali opłat za prezentację przeglądu. Chcemy pokazać Europie co tam nam gra „w sercu Polski”.

Pokaz odbędzie się 19 października, o godz. 16.00 w Domu Muz na ul. Poznańskiej 52. Wstęp wolny.

Program 2014

Google Translate