X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sleeping Giant

Sleeping Giant · reż. Andrew Cividino
Kanada 2015, 93’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 15:00 · Kino Centrum

Nastoletni Adam spędza letnie wakacje z rodzicami w surowych ostępach nad Jeziorem Wielkim na pograniczu Kanady i USA. Nudną rutynę codzienności przełamuje poznanie Rileya i Nate'a, przemądrzałych kuzynów, którzy walczą z nadmiarem wolnego czasu poprzez rozpustę i lekkomyślne skoki z klifów. Ujawnienie bolesnego sekretu skłania Adama do wprawienia w ruch ciągu zdarzeń, od których nie będzie odwrotu. Ich skutkiem będzie sprawdzian siły łączącej ich przyjaźni i trwała zmiana w ich osobowościach.

Reżyser:Andrew Cividino
Scenariusz:Andrew Cividino, Aaron Yeger, Blain Watters
Muzyka:Bruce Peninsula, Chris Thornborrow
Zdjęcia:James Klopko
Montaż:James Vandewater
Obsada:Jackson Martin, Erika Brodzky, Nick Serino, Reece Moffett, David Disher
Produkcja:Karen Harnisch, Andrew Cividino, Marc Swenker, James Vandewater, Aaron Yeger
Producent:Film Forge Productions
Nagrody:MFF w Toronto / Toronto IFF – Najlepszy kanadyjski debiut pełnometrażowy / Best Canadian First Feature Film (2015); MFF w Monachium / Munich IFF – Nagroda CineVision / CineVision Award (2015); MFF w Cannes / Cannes IFF – Nominacja do Złotej Kamery / Golden Camera: nominated (2015)

Andrew Cividino wychowywał się w Dundas, gdzie spędzał letnie wakacje na północnym brzegu Jeziora Wielkiego. Tam właśnie dorastała jego matka, a samo miejsce stało się scenerią filmu Sleeping Giant. Andrew uczył się w School of Image Arts na Uniwersytecie Ryerson. Wyreżyserował m.in. Yellow Fish z Sarą Gadon, który został zaprezentowany w ramach programu Not Short on Talent autorstwa Telefilm Canada w czasie MFF w Cannes w 2013 roku.

Filmografia:

  • 2015 – Sleeping Giant

Program 2015

Google Translate