X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Supernova

Supernova · reż. Andrzej Cichocki
Polska 2015, 29’

Pokazy

21.10, 13:00 · Od Nowa – duża scena

Światowej sławy profesor astronomii od wielu lat żyje w odosobnieniu. Czy Marcinowi uda się ponownie odkryć jego geniusz? Okazuje się, że tajemnice ludzkiego życia są tak niezgłębione jak przestrzeń kosmosu. Supernova to pierwszy film reżysera zrealizowany całkowicie w jego rodzinnym regionie — w Grudziądzu i Toruniu.

Reżyser:Andrzej Cichocki
Scenariusz:Andrzej Cichocki
Muzyka:Paweł Górniak, Marek Żebrowski
Zdjęcia:Andrzej Cichocki
Montaż:Iza Pająk
Obsada:Andrzej Wichrowski, Cezary Łukaszewicz, Ewelina Szostkowa, Marek Żółtowski, Aleksander Machalica
Produkcja:Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Nagrody:Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer – Brązowe Grono: Najlepszy film krótkometrażowy / Bronze Grape: Best Short Film (2015)

Andrzej Cichocki studiował na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyser i operator filmowy. Zajmuje się również fotografią i muzyką. Za film Las cieni (2014) zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych m.in. w Nowym Jorku, Houston, Sassari, Warszawie i Bydgoszczy.

Program 2015

Google Translate