X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Viaje

Viaje · reż. Paz Fábrega
Kostaryka 2015, 71’
Polska premiera

Pokazy

21.10, 15:30 · Od Nowa – duża scena

Pedro (30 l.) i Luciana (29 l.) spędzają wspólnie wieczór na imprezie. Po wymianie kilku niezdarnie skleconych zdań pod wpływem alkoholu, zaczynają się całować. Wychodzą razem z imprezy, chociaż właściwie się sobie nie przedstawili. Brak wolnej taksówki o świcie, co jest typowe w San José, stanowi przeszkodzę w przejściu od pocałunków do czegoś poważniejszego, a frywolne zachowanie pary przygodnych kochanków powoduje, że zostają wyrzuceni z jedynej taksówki, jaką udało im się złapać. Muszą iść do domu pieszo, a gdy już tam docierają, są wyczerpani. W efekcie idą po prostu spać. Następnego ranka Pedro oświadcza, że wyjeżdża na kilka tygodni, aby pracować nad projektem naukowym przy wulkanie Rincón de la Viaje, który znajduje się kilka godzin drogi od miasta. Dla Luciany są to bardzo rozczarowujące wieści, ponieważ niebawem wyjeżdża w podróż za granicę, co oznacza, że oboje już więcej się nie zobaczą. Dziewczyna spontanicznie postanawia dołączyć do wyprawy Pedra...

Tak oto w środku pustkowia spotyka się dwoje obcych ludzi, którzy mogą spędzić ze sobą tylko jeden dzień więcej. Czasem jeden weekend może trwać o wiele dłużej, niż dwa dni

Reżyser:Paz Fábrega
Scenariusz:Paz Fábrega
Muzyka:Alejandro Fernandez
Zdjęcia:Paz Fábrega, Esteban Chinchilla
Montaż:Paz Fábrega, Sebastián Sepúlveda
Obsada:Fernando Bolaños, Kattia González
Produkcja:Paz Fábrega, Kattia González
Nagrody:MFF Tribeca / Tribeca FF – oficjalna selekcja / official selection (2015); MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nominacja do nagrody Independent Camera / Independent Camera: nominated (2015)

Paz Fábrega urodziła się w 1979 r., w San José na Kostaryce. Studiowała komunikację na Uniwersytecie Kostaryki oraz fotografię na Colegio Universitario de Alajuela. W 2005 r. uzyskała tytuł magistra na Londyńskiej Szkole Filmowej. Przełomem w jej karierze filmowej był pełnometrażowy debiut pod tytułem Agua fría de mar (2010), który zaprezentowano na ponad czterdziestu festiwalach filmowych i nagrodzono jedną z najważniejszych nagród przyznawanych na MFF w Rotterdamie.

Filmografia:

  • 2015 – Viaje
  • 2010 – Agua fría de mar

Program 2015

Google Translate