X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wracam do domu

Je rentre à la maison · reż. Manoel de Oliveira
Francja, Portugalia 2001, 90’

Pokazy

25.10, 12:00 · Od Nowa – duża scena

Gilbert Valence to stary i zasłużony aktor teatralny, który otrzymuje szokującą wiadomość o śmierci swojej żony, córki i zięcia w wypadku samochodowym. Czas mija, a Valence coraz mocniej zanurza się w paryską codzienność, opiekuje się swoim dziewięcioletnim wnukiem i odrzuca kolejne propozycje nieodpowiadających mu ról w mało wyrafinowanych produkcjach telewizyjnych. Dopiero w chwili, gdy amerykański filmowiec zupełnie nietrafnie angażuje go do roli w fatalnie napisanej adaptacji „Ulissesa” Jamesa Joyce'a, Valence zostaje zmuszony do zadecydowania o swoim życiu.

Reżyser:Manoel de Oliveira
Scenariusz:Manoel de Oliveira
Zdjęcia:Sabine Lancelin
Montaż:Valérie Loiseleux
Obsada:Michel Piccoli, Catherine Deneuve, John Malkovich, Antoine Chappey, Leonor Baldaque
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – nominacja do Złotej Palmy / Palme d\\\'Or nominated (2001); Złote Globy, Portugalia / Golden Globe Portugal – najlepszy film / Best Film (2002); MFF w São Paulo / São Paulo IFF – Nagroda Krytyków / Critics Award (2002)

Program 2015

Google Translate