X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

You carry me

Ti mene nosiš · reż. Ivona Juka
Chorwacja, Słowenia, Serbia, Czarnogóra 2015, 155’
Polska premiera

Pokazy

20.10, 13:30 · Od Nowa – nowa scena

Dora to zaniedbywana przez rodziców dziewczyna, która marzy o byciu selekcjonerem piłki nożnej. Niespodziewanie w jej życiu ponownie pojawia się ojciec z kryminalną przeszłością, a ich relacje stają się bardzo bliskie. Ives to reżyserka epizodów w operach mydlanych, która opiekuje się ojcem chorym na Alzheimera. Wraz ze stopniowo znikającym z jej życia tatą, kobieta zaczyna tracić także grunt pod nogami. Nataša, odnosząca sukcesy producentka filmowa, jest w ciąży. Kiedy jej życie osobiste komplikuje się, postanawia spotkać się wreszcie ze swoim ojcem, z którym nie łączą jej dobre relacje. Wszystkie trzy córki muszą stanąć do walki o akceptację, odkupienie i odnalezienie nowych możliwości.

Reżyser:Ivona Juka
Scenariusz:Ivona Juka
Muzyka:Teho Teardo
Zdjęcia:Mario Oljača
Montaż:Vladimir Gojun
Obsada:Lana Baric, Vojislav Brajović, Nataša Janjić, Goran Hajdukovic, Helena Beljan
Produkcja:Anita Juka
Producent:4 Film, Vertigo/Emotionfilm, Sloane Film Production, Galileo Production Montenegro
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nominacja do nagrody East of West Award / East of West Award: nominated (2015)

Ivona Juka to autorka wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych Garbage i Editing. Europejska Akademia Filmowa wybrała ją, jako jedną z pięciorga studentów z Europy, do nakręcenia filmu krótkometrażowego na potrzeby ceremonii rozdania nagród podczas festiwalu w Berlinie. Ivona jest autorką scenariusza i reżyserką pełnometrażowego dokumentu fabularnego Facing the Day, który jest najczęściej nagradzanym filmem dokumentalnym w historii kina Chorwacji.

Filmografia:

  • 2015 – You carry me / Ti mene nosiš

Program 2015

Google Translate