X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Heroes of Might and Magic. Piano Sonata Concert

Heroes of Might and Magic. Piano Sonata Concert · reż. Paul Anthony Romero
Toruń 2015, 55’
Polska premiera

Pokazy

24.10, 21:00 · Od Nowa – nowa scena

Paul Anthony Romero należy do grona najbardziej utalentowanych i znanych artystów komponujących muzykę do gier wideo. Najsilniej kojarzony jest z Heroes of Might and Magic, kultową wśród graczy serią turowych strategii fantasy. Prace Romero porównuje się często do dzieł muzyki klasycznej, co nie powinno dziwić: „Dorastałem wśród muzyki Bacha, Haendla i Scarlattiego” — mówi. Już w wieku 11 lat zadebiutował przed wielką widownią, wykonując przy fortepianie dzieła Mozarta z udziałem Santa Monica Symphony Orchestra. Dwa lata później zadebiutował własnym, autorskim koncertem fortepianowym. Już wtedy kariera muzyka nabrała ogromnego tempa i zaowocowała trasami koncertowymi oraz wydawnictwami płytowymi.

Osoby grające w gry komputerowe po raz pierwszy mogły usłyszeć muzykę Romero w 1995 roku, w grze Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest stworzonej dla New World Computing (dziś Ubisoft). W kolejnych odsłonach serii Romero współpracował z wieloma muzykami, ale najbardziej związał się z Robem Kingiem. Wspólnie skomponowali wiele znanych tematów muzycznych z Heroes of Might and Magic. Romero jest też autorem ścieżek dźwiękowych do filmów, gier, musicali oraz dzieł muzyki operowej.

Reżyser:Paul Anthony Romero

Program 2015

Google Translate