X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Berlin Diaries

Berlin Diaries · reż. Przemysław Wojcieszek
Polska 2015, 93’

Pokazy

19.10, 19:30 · Od Nowa – duża scena

Berlin Diaries to dziennik. Dziennik zmagań z własną słabością, z rozpaczą po stracie najbliższej osoby, dziennik rejestrujący ulotny romans. Dziennik, który nakręciłem, aby przetrwać ciężką zimę mojego życia. Ten dziennik to rozmowy, strzępy sytuacji, mijane krajobrazy, obrazy przyrody i miasta, które próbuję łączyć ze wspomnieniami i refleksją nad własną kondycją. Zapis mojego upadku i prób zrozumienia kim jestem i czym jest medium, którym próbuję komunikować się ze światem. Jeśli uznamy ten dziennik za film, to jest to film ekstremalnie osobisty i egzystencjalny, opowieść o próbie wyzwolenia artysty z ograniczeń formy filmowej, o poszukiwaniu znaczenia życia i sztuki. Jest to opowieść o powrocie do pustego rodzinnego domu i o próbie przezwyciężenia osobistego kryzysu. Opowieść o kruchości życia, miłości i stracie w poetyckim kontekście love story.” — Przemysław Wojcieszek

Reżyser:Przemysław Wojcieszek
Scenariusz:Przemysław Wojcieszek
Muzyka:Stara Rzeka (zespół / a band)
Zdjęcia:Przemysław Wojcieszek
Montaż:Michał Poddębniak
Obsada:Przemysław Wojcieszek, Joanna Łaganowska
Produkcja:Chłopiec Ptak i Anioł

Przemysław Wojcieszek (ur. 1974) — reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2005 roku otrzymał Paszport „Polityki”w kategorii Film za „oryginalne dzieła będące manifestem pokolenia trzydziestolatków szukających dla siebie miejsca w naszej rzeczywistości”.

Filmografia:

  • 2015 – Berlin Diaries
  • 2014 – Jak całkowicie zniknąć
  • 2012 – Sekret
  • 2010 – Made in Poland
  • 2005 – Doskonałe popołudnie
  • 2004 – W dół kolorowym wzgórzem
  • 2001 – Głośniej od bomb
  • 1999 – Zabij ich wszystkich

Program 2015

Google Translate