X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Absent

Abwesend · reż. Eliza Petkova
Niemcy 2014, 13’
Polska premiera

Pokazy

23.10, 14:00 · Kino Centrum

Zima w wielkim mieście. Klara to 30-letnia kobieta, która wraca do domu z przypadkowo poznanym mężczyzną. Oboje są pijani, chichoczą i dobrze się bawią. Jednak w mieszkaniu jest ktoś jeszcze: 9-letni Anton zastaje ich w łóżku, gdy uprawiają seks. Następnego dnia Anton znika.

Reżyser:Eliza Petkova
Scenariusz:Eliza Petkova
Zdjęcia:Constanze Schmitt
Montaż:Eliza Petkova
Obsada:Katrin Sommer, Márton Peter Nagy, Claudia Balko, Werner Zwosta, Mike Sommer
Produkcja:Tim Oliver Schultz, Cécile Tollu-Polonowski
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nominacja do nagrody w konkursie Cinefondation / Cinefondation Award: nominated (2015)

Eliza Petkova urodziła się w 1983 r. w bułgarskim mieście Wielkie Tyrnowo, a po skończeniu liceum w Bułgarii przeprowadziła się do Niemiec. Po ukończeniu studiów z dziedziny filozofii i współczesnego języka japońskiego w Düsseldorfie przeniosła się do Berlina i rozpoczęła pracę, jako dokumentalistka. Od 2011 r. studiuje reżyserię filmową na Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin.

Program 2015

Google Translate