X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Among us

Onder Ons · reż. Guido Hendrikx
Holandia 2014, 24’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 18:30 · Od Nowa – duża scena

Film umożliwia nam zajrzenie do wewnętrznego świata trzech pedofilów. Najgłębiej skrywane pragnienia seksualne Kaspera (24 lata, student na uniwersytecie), Hugo (35 lat, pisarz) i Bena (44 lata, konsultant ds. finansowych) stoją w jawnej sprzeczności z ich racjonalnymi wartościami moralnymi. Jak radzą sobie z własną orientacją seksualną, która jest uważana za odrażającą chorobę?

Reżyser:Guido Hendrikx
Scenariusz:Guido Hendrikx
Muzyka:Ella van der Woude
Zdjęcia:Emo Weemhoff
Montaż:Lot Rossmark
Produkcja:Erik Glijnis, Zinzy Nimako, Jonne Roos
Nagrody:Festiwal filmów krótkometrażowych w Clermont-Ferrand / Clermont-Ferrand Short FF – w Konkursie Lab / in Lab Competition (2015)

Guido Hendrikx (rocznik 1987) studiował sztuki wyzwolone na Uniwersytecie w Utrechcie oraz reżyserię dokumentalną na Holenderskiej Akademii Filmowej. Zadebiutował filmem dokumentalnym Day is Done*, który miał premierę na holenderskim festiwalu filmów dokumentalnych IDFA 2010. Na ostatnim roku szkoły filmowej napisał scenariusz do filmu krótkometrażowego Escort oraz wyreżyserował dokumentalny film dyplomowy Among Us.

Program 2015

Google Translate