X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bigger Picture, The

Bigger Picture, The · reż. Daisy Jacobs
Wielka Brytania 2014, 8’
Polska premiera

Pokazy

22.10, 18:30 · Od Nowa – duża scena

„Na pewno chcesz dać ją do domu opieki, więc jej to powiedz. Powiedz teraz!” — syczy jeden z braci w ucho drugiemu. Ale Matka nie chce odejść, a jej upór wpływa na ich własne życia. W filmie występują animowane postacie naturalnej wielkości, które opowiadają surową i zabarwioną mrocznym humorem opowieść o opiece nad starzejącym się rodzicem

Reżyser:Daisy Jacobs
Scenariusz:Daisy Jacobs, Jennifer Majka
Muzyka:Huw Bunford
Zdjęcia:Max Williams
Montaż:Vera Simmonds
Produkcja:Chris Hees
Dystrybucja:NFTS — Beaconsfield Studios
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Nominacja w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany / Best Short Film, Animated: nominated (2015); MFF w Cannes / Cannes IFF – Nagroda Cinéfondation: Trzecie miejsce Ex-aequo / Cinéfondation Award: 3rd place Ex-aequo (2014); / BAFTA Awards – Najlepsza Brytyjska Animacja Krótkometrażowa / Best British Short Animation (2015)

Daisy Jacobs to brytyjska reżyserka filmów animowanych, która tworzy w Londynie. Studiowała w National Film and Television School (NFTS) oraz w szkole Central St Martins School of Art. The Bigger Picture to jej film dyplomowy, który otrzymał nagrodę BAFTA dla Najlepszego Brytyjskiego Filmu Krótkometrażowego i nominację do Oscara.

Program 2015

Google Translate