X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Charon

Charon · reż. Paweł Hejbudzki
Polska 2015, 38’

Pokazy

20.10, 19:30 · Od Nowa – duża scena

Głównym bohaterem filmu jest młody, opóźniony w rozwoju chłopak, który pracuje w szpitalnej kotłowni. W pewnym momencie poznaje dziewczynę czekającą na zabieg aborcji. Między nimi zawiązuje się przyjaźń, która może uratować dziewczynę i jej nienarodzone dziecko.

Reżyser:Paweł Hejbudzki
Scenariusz:Paweł Hejbudzki
Muzyka:Marcin Przybyłowicz
Zdjęcia:Wojciech Węgrzyn
Montaż:Paweł Hejbudzki, Maciej Ślesicki
Obsada:Adam Bobik, Ewa Ziętek, Edyta Bełza, Mariusz Jakus, Bartłomiej Morawski
Produkcja:Maciej Ślesicki
Dystrybucja:Warszawska Szkoła Filmowa / Warsaw Film School
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Nagroda im. Lucjana Bokińca za Najlepszy Film w Konkursie Młodego Kina / The Lucjan Bokiniec Award for the Best Film in the Young Cinema competition (2015)

Paweł Hejbudzki urodził się w 1980 r. w Toruniu. Jest reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem. Studiował na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zasłynął wielokrotnie nagradzanym filmem dokumentalnym Stan umysłu (2006), dotykającym problemów osób zbliżających się do schyłku życia.

Program 2015

Google Translate