X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Granny’s Dancing on the Table

Granny’s Dancing on the Table · reż. Hanna Sköld
Szwecja 2015, 85’
Polska premiera

Pokazy

23.10, 13:00 · Od Nowa – duża scena

Trzynastoletnia Eini dorasta w izolacji od społeczeństwa pod opieką agresywnego ojca, który boi się otaczającego go świata i trzyma córkę blisko siebie. Ojciec podejmuje wszelkie wysiłki, aby uwierzyła ona, że świat i ludzie na zewnątrz są źli, a wszystko, co związane z seksualnością i dorosłością, niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Eini jest narażana na tak dużą brutalność, że niemal traci poczucie samej siebie. Jednak dzięki kontaktowi z siłami przyrody i korzystaniu z własnej, nieokiełznanej fantazji udaje jej się stworzyć prywatny, wewnętrzny świat, z którego czerpie siłę do życia.

Opowieść o babci bohaterki jest snuta za pomocą animowanych sekwencji oraz lalek, które umożliwiają pogłębione badanie aspektów fantazji i przemocy, dzięki czemu w filmie przeplatają się ze sobą rzeczywistość i wyobraźnia, a także przeszłość i teraźniejszość.

Reżyser:Hanna Sköld
Scenariusz:Hanna Sköld
Muzyka:Giorgio Giampà
Zdjęcia:Ita Zbroniec Zajt
Montaż:Patrik Forsell
Obsada:Blanca Engström, Lennart Jähkel
Produkcja:Helene Granqvist, Nordic Factory Sweden
Producent:Nordic Factory Film
Nagrody:MFF w Toronto / Toronto IFF – official selection / oficjalna selekcja (2015); MFF w San Sebastian / San Sebastian IFF – oficjalna selekcja: Sekcja „Nowi reżyserzy” / official selection: New Director section (2015)

Hanna Sköld otrzymała tytuł magistra w dziedzinie filmu na Valand Academy Film w Göteborgu. Bada nowe sposoby tworzenia, finansowania i dystrybuowania swoich filmów poprzez interakcję z widzami, wykorzystując różne media i crowdfunding. Granny’s Dancing on the Table to drugi pełnometrażowy film jej autorstwa.

Filmografia:

  • 2014 – Granny’s Dancing on the Table
  • 2009 – Nasty Old People

Program 2015

Google Translate