X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tie

Scor Alb · reż. Marius Olteanu
Rumunia 2015, 18’
Polska premiera

Pokazy

23.10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Bukareszt zostaje sparaliżowany przez mecz piłkarski, a niespokojna, czterdziestoletnia biznesmenka Dana, 40 lat, wsiada do taksówki prowadzonej przez młodego Aleksa. Gdy dojeżdżają do budynku, w którym mieszka, Dana prosi Alexa, aby został z nią na noc, chociaż widać wyraźnie, że oboje należą do dwóch różnych światów. Dana zapłaci każdą cenę, aby Alex zgodził się z nią zostać.

Reżyser:Marius Olteanu
Scenariusz:Marius Olteanu
Zdjęcia:Luchian Ciobanu
Montaż:Ion Ioachim Stroe
Obsada:Claudiu Bleont, Ioana Flora, Alexandru Potocean
Produkcja:Claudiu Mitcu & Marius Olteanu

Marius Olteanu urodził się w 1979 roku w Bukareszcie. Ukończył bukaresztański Państwowy Uniwersytet Teatru i Filmu (UNATC) oraz brytyjską National Film and Television School (NFTS). Nakręcił kilka nagradzanych filmów krótkometrażowych, a także dokument fabularyzowany dotyczący obrzędu pożegnania z bliskimi, stosowanego przez ludzi z serbskiego Timocu. Pracuje także jako fotograf.

Program 2015

Google Translate