X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Intruz

Here After, The · reż. Magnus von Horn
Polska, Francja, Szwecja 2015, 101’

Pokazy

21.10, 20:00 · Od Nowa – nowa scena

Intruz opowiada inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię, która rozgrywa się na szwedzkiej prowincji. John wychodzi z poprawczaka i pragnie rozpocząć życie na nowo. Niestety, w lokalnej społeczności, do której powraca, jego zbrodnia nie została ani zapomniana, ani wybaczona. Jego powrót wyzwala we wszystkich to, co najgorsze — narasta wokół niego atmosfera linczu. John zaczyna tracić nadzieję, czując się opuszczony przez dawnych przyjaciół oraz tych, których kocha. Opanowuje go ta sama agresja, która niegdyś wtrąciła go do więzienia. John, nie potrafiąc zostawić przeszłości za sobą, postanawia się z nią zmierzyć.

Reżyser:Magnus von Horn
Scenariusz:Magnus von Horn
Zdjęcia:Łukasz Żal
Montaż:Agnieszka Glińska
Obsada:Ulrik Munther, Mats Blomgren, Alexander Nordgren, Wiesław Komasa, Loa Ek
Produkcja:Mariusz Włodarski, Madeleine Ekman
Producent:Lava Films, Zentropa International Sweden,
Koproducent:Cinema Defacto, Film i Vast, Opus Film
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Nagroda za reżyserię, Nagroda za scenariusz, Nagroda za montaż, Wschodząca Gwiazda Elle, Nagroda Polskiej Federacji DKF-ów: Don Kichot / Golden Lions: Directing Award, Screenplay Award, Editing Award, Elle Rising Star, Award of the Polish Federation of Film Discussion Clubs (DKF): Don Quixote (2015)

Magnus von Horn urodził się w 1983 roku w Göteborgu. W 2013 roku ukończył studia na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Obecnie mieszka w Warszawie. Jest reżyserem, wykładowcą na macierzystej uczelni i autorem wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych, takich jak Echo (2009) czy Bez śniegu (2011). Intruz jest jego pełnometrażowym debiutem.

Filmografia:

  • 2015 – Intruz / The Here After

Program 2015

Google Translate