X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Body/Ciało

Body · reż. Małgorzata Szumowska
Polska 2015, 92’

Pokazy

20.10, 15:00 · Kino Centrum

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Olga za śmierć matki, a także za swój stan, obwinia wyłącznie pochłoniętego pracą ojca. Gdy pewnego dnia znana z niekonwencjonalnych metod leczenia pacjentek terapeutka dziewczyny, Anna (Maja Ostaszewska), oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Reżyser:Małgorzata Szumowska
Scenariusz:Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jacek Drosio
Obsada:Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska, Adam Woronowicz
Produkcja:Jacek Drosio, Michał Englert, Małgorzata Szumowska
Producent:Agromedia
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Berlinale – Srebrny Niedźwiedź: Najlepszy reżyser / Silver Bear: Best Director (2015); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy film, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska, Najlepszy debiut aktorski, Najlepszy dźwięk, Nagrody Specjalne: Gwiazda gwiazd Elle, Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą / Golden Lions: Best Film, Best Main Male Character, Best Actor’s Debut, Best Sound, Special Prizes: Elle Star of Stars, Award of the Organisers of Festivals and Retrospectives of Polish Films Abroad (2015); MFF „Kino pavasaris” w Wilnie / Vilnius IFF “Kino Pavasaris” – Nagroda dla najlepszego aktora w konkursie Baltic Gaze / Best Actor Award in the Baltic Gaze Competition (2015)

Małgorzata Szumowska urodziła się w Krakowie w 1973 r. Wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi ukończyła w 1998 roku, wcześniej przez dwa lata studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest reżyserką i scenarzystką wielokrotnie nagradzanych I docenianych przez publiczoność produkcji, takich jak Ono (2004), 33 sceny z życia (2008), Sponsoring (2011) czy W imię... (2013).

Wybrana filmografia:

  • 2015 – Body/Ciało
  • 2013 – W imię... / In the Name of...
  • 2011 – Sponsoring / Elles
  • 2008 – 33 Sceny z życia / 33 Scenes from Life
  • 2004 – Ono / It
  • 2000 – Szczęśliwy człowiek / Happy Man

Program 2015

Google Translate