X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Carte Blanche

Carte Blanche · reż. Jacek Lusiński
Polska 2015, 101’

Pokazy

21.10, 14:00 · Od Nowa – nowa scena

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ma swój własny sekret.

Reżyser:Jacek Lusiński
Scenariusz:Jacek Lusiński
Muzyka:Paweł Lucewicz
Zdjęcia:Witold Płóciennik
Montaż:Jarosław Barzan
Obsada:Andrzej Chyra, Urszula Grabowska, Arkadiusz Jakubik, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Dorota Kolak
Produkcja:Leszek Bodzak
Producent:Aurum Film
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:MFF w Szanghaju / Shanghai IFF – Grand Prix (2015); Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie / The „Vistula” Festival of Polish Films in Moscow – Nagroda Publiczności / Audience Award (2015); The New York Polish Film Festival – Nagroda im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora / The Elżbieta Czyżewska Award for Best Actor (2015)

Jacek Lusiński urodził się w 1969 roku w Pabianicach. W 1997 roku ukończył studia na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Realizuje filmy fabularne, dokumentalne, reklamy i teledyski. Jest także autorem książki pt. „Carte Blanche”, wydanej w 2015 roku.

Filmografia:

  • 2015 – Carte Blanche
  • 2009 – Piksele / Pixels
  • 2007 – Wrzesień 1939 / September 1939

Program 2015

Google Translate