X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Demon

Demon · reż. Marcin Wrona
Polska, Izrael 2015, 93’

Pokazy

25.10, 19:30 · Od Nowa – nowa scena

Piotr, nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą. W starym domu, otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia, zamierza uwić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki zakopane nieopodal posesji. W trakcie oględzin dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego makabryczne znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety — Jasnym — dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...

Reżyser:Marcin Wrona
Scenariusz:Marcin Wrona, Paweł Maślona
Muzyka:Marcin Macuk, Krzysztof Penderecki
Zdjęcia:Paweł Flis
Montaż:Piotr Kmiecik
Obsada:Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt, Katarzyna Herman, Adam Woronowicz
Produkcja:Marcin Wrona
Producent:Magnet Man FIlm
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – udział w konkursie głównym / Participation in the Main Competition (2015)

Marcin Wrona (1973–2015) — reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny. Był wykładowcą reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz scenariopisarstwa w Krakowskiej Szkole Filmowej. Był członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Zajmował się także reżyserią teatralną — w roku 2004 wyreżyserował spektakl Uwięzieni w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, w roku 2013 musical Chopin musi umrzeć wystawiony równolegle w Warszawie i Londynie.

filmografia:

  • 2015 – Demon
  • 2010 – Chrzest
  • 2009 – Moja krew

Program 2015

Google Translate