X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nieobecność

(Dis)apperance · reż. Magdalena Łazarkiewicz
Polska 2014, 66’

Pokazy

23.10, 19:00 · Kino Centrum

Filmowy portret przedwcześnie zmarłego reżysera Piotra Łazarkiewicza autorstwa jego żony — Magdaleny Łazarkiewicz. Obraz zbiera relacje bliskich i współpracowników artysty oraz archiwalne wypowiedzi samego twórcy. Narracja filmu zgrabnie łączy dwa wymiary: refleksję nad twórczością Łazarkiewicza oraz wątki biograficzne. Z licznych wypowiedzi i archiwalnych nagrań wyłania się portret artysty bezkompromisowego, indywidualisty i wizjonera.

Reżyser:Magdalena Łazarkiewicz
Scenariusz:Magdalena Łazarkiewicz
Zdjęcia:Wojciech Todorow, Adam Zapała
Montaż:Daniel Sokołowski, Daniel Zioła
Obsada:Piotr Łazarkiewicz
Produkcja:Sylwester Banaszkiewicz, Marcin Kurek
Nagrody:Lubuskie Lato Filmowe / Lubuskie Film Summer – Złote Grono: Najlepszy Film Dokumentalny / Golden Grape: Best Documentary (2015)

Magdalena Łazarkiewicz urodziła się w 1954 roku. W 1976 roku ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1977–78 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Od roku 2011 jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy” w Warszawie. Członkini Polskiej Akademii Filmowej. Jest reżyserką licznych spektakli telewizyjnych, filmów i seriali.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Nieobecność / (Dis)apperance
  • 2010 – Maraton tańca
  • 1999 – Na koniec świata
  • 1992 – Białe małżeństwo
  • 1991 – Odjazd

Program 2015

Google Translate