X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Noc Walpurgi

Walpurgis Night · reż. Marcin Bortkiewicz
Polska 2015, 75’

Pokazy

21.10, 20:00 · Kino Centrum

Akcja filmu toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia Turandot Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diwa operowa, Nora Sedler. Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert, który jest umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, z wewnętrznymi oporami, wyraża zgodę na tę dziwną grę.

Reżyser:Marcin Bortkiewicz
Scenariusz:Marcin Bortkiewicz, Magdalena Gauer
Muzyka:Marek Czerniewicz
Zdjęcia:Andrzej Wojciechowski
Montaż:Piotr Mendelowski
Obsada:Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński, Monika Mariotti, Mieczysław Gajda
Produkcja:Sebastian Petryk
Dystrybucja:Aurora Films
Nagrody:Festiwal „Młodzi i Film” w Koszalinie / “The Young and Cinema” Koszalin Debut FF – Nagroda za scenariusz, Nagroda za rolę kobiecą, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności / Award for Screenplay; Award for Female Character, Journalists' Award, Audience Award (2015); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złoty Klakier, Nagroda Jury Młodzieżowego / The Golden Clapper Award, Young Jury Award (2015)

Marcin Bortkiewicz urodził się w 1976 r. w Słupsku. Jest reżyserem filmowym i teatralnym, scenarzystą, dramaturgiem, aktorem. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od 1991 związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo w Słupsku. W latach 2005–2007 aktor i reżyser w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu. Współpracuje też z innymi teatrami.

Filmografia:

  • 2015 – Noc Walpurgi / Walpurgis Night

Program 2015

Google Translate