X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ziemia i cień

La Tierra Y La Sombra · reż. César Augusto Acevedo
Francja, Brazylia, Holandia, Chile, Kolumbia 2015, 97’

Pokazy

23.10, 15:00 · Od Nowa – duża scena

Alfonso to stary rolnik, który wrócił w rodzinne strony, aby zająć się poważnie chorym synem. Powraca do swojego dawnego domu, w którym nadal mieszka kobieta będąca kiedyś jego żoną, a także jego synowa z wnukiem. Zastaje tam krajobraz, który przypomina pustkowie. Dom otaczają rozległe plantacje trzciny cukrowej, tworzące nieustanne obłoki pyłu. Po 17 latach nieobecności Alfonso musi podjąć próbę odnalezienia się w nowej rzeczywistości i ocalenia swojej rodziny.

Reżyser:César Augusto Acevedo
Scenariusz:César Augusto Acevedo
Zdjęcia:Mateo Guzmán
Montaż:Miguel Schverdfinger
Obsada:Haimer Leal, Hilda Ruiz, Marleyda Soto, Edison Raygosa, José Felipe Cárdenas
Produkcja:Jorge Forero, Paola Andrea Pérez, Diana Bustamante Escobar
Producent:Burning Blue
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nagroda France 4 Visionary, Złota Kamera, nagroda Grand Golden Rail, nagroda SACD / France 4 Visionary Award, Golden Camera, Grand Golden Rail, SACD Award, Critics Week Grand Prize: nominated (2015)

César Augusto Acevedo (ur. w 1987 r., w Kolumbii) należy do najmłodszego pokolenia filmowców z Ameryki Łacińskiej. Studiował na uniwersytecie w Santiago de Cali, który ukończył z gotowym scenariuszem do swojego pełnometrażowego debiutu Land and Shade (2015). Acevedo ma na swoim koncie dwa filmy krótkometrażowe. Był także współautorem scenariusza oraz asystentem reżysera filmu The Mushroom (2014), który zdobył Nagrodę Specjalną Jury na MFF w Rotterdamie, a także pracował jako asystent reżysera w filmie Pułapka na kraby (2009), który zdobył nagrodę FIPRESCI na Berlinale w 2010 r.

Filmografia:

  • 2015 – Land and Shade / La Tierra Y La Sombra

Program 2015

Google Translate