X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rose. Znam kogoś, kto cię szuka

Crache coeur · reż. Julia Kowalski
Francja, Polska 2015, 80’

Pokazy

19.10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Rose, wychowująca się bez matki nastolatka z francuskiej prowincji, przeczuwa, że na bunt i złość będzie mogła sobie pozwolić jedynie teraz. Miota się pomiędzy skrajnymi emocjami i walczy z własną niewinnością. Polskie korzenie ojca nie mają z tym nic wspólnego. Dzieciństwo bezpowrotnie odeszło, a nastoletnie ciało przestało służyć zabawie — teraz jest kolejnym źródłem szaleństwa i towarem na rówieśniczym rynku ciał, służących do komunikacji między płciami. Rose znajduje inny sposób na zbudowanie relacji z chłopakiem. Wykorzystuje sytuację — zatrudniony przez ojca Polak (Andrzej Chyra) ma tu syna, którego w przeszłości porzucił i z którym chce odnowić rodzinne więzi. Początkowo z nudy, z tęsknoty za intensywnymi wrażeniami, dziewczyna wchodzi w sam środek uczuciowej układanki między ojcem i synem. Jest katalizatorem, świadkiem, w końcu uczestniczką zdarzeń.

Reżyser:Julia Kowalski
Scenariusz:Julia Kowalski
Muzyka:Daniel Kowalski
Zdjęcia:Simon Beaufils
Montaż:Martial Salomon
Obsada:Andrzej Chyra, Yoann Zimmer, Liv Hennehuier, Fabienne Rocaboy, Artur Steranko
Produkcja:Mina Driouch, Maria Blicharska, Monika Sajko-Gradowska
Dystrybucja:Alter Ego Pictures
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – oficjalna selekcja: sekcja ACID / Official Selection: ACID Section (2015)

Julia Kowalski urodziła się w 1979 r. we Francji, w polskiej rodzinie. Jest reżyserką i scenarzystką. W 2010 roku nakręciła film dokumentalny Antoni w cieniu o polskim robotniku, który pracuje dla współczesnego austriackiego artysty o światowej sławie, Erwina Wurma. Znam kogoś, kto cię szuka to jej debiut fabularny.

Filmografia:

  • 2015 – Znam kogoś, kto cię szuka / Raging Rose

Program 2015

Google Translate