X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mediterranea

Mediterranea · reż. Jonas Carpignano
Włochy, Francja, USA, Niemcy, Katar 2015, 107’
Polska premiera

Pokazy

19.10, 14:00 · Kino Centrum

Ayiva opuścił niedawno swój dom w Burkina Faso, aby znaleźć sposób na zapewnienie utrzymania dla swojej siostry i córki. Wykorzystując swoją pozycję wśród nielegalnych przemytników, stara się wywieźć z kraju siebie i swojego najlepszego przyjaciela Abasa. Przystosowuje się do życia we Włoszech, gdy jednak dochodzi do wzrostu napięć w społeczności lokalnej, sprawy przybierają niebezpieczny obrót. Jest na tyle zdeterminowany, żeby dopiąć swego, że postanawia przetrwać nadchodzącą burzę, co niestety ma swoją cenę.

Reżyser:Jonas Carpignano
Scenariusz:Jonas Carpignano
Muzyka:Dan Romer, Benh Zeitlin
Zdjęcia:Wyatt Garfield
Montaż:Sanabel Cherqaoui, Affonso Gonçalves, Nico Leunen
Obsada:Alassane Sy, Koudous Seihon, Annalisa Pagano, Aisha, Paolo Sciarretta
Produkcja:Jon Coplon, Gwyn Sannia, Jason Michael Berman, Chris Columbus, Eleanor Columbus, Christoph Daniel, Andrew Kortschak, John Lesher, Ryan Lough, Justin Nappi, Marc Schmidheiny, Victor Shapiro, Ryan Zacarias
Producent:Audax Films
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nominacja do Grand Prize w ramach Critics\' Week, nominacja do Złotej Kamery / Critics Week Grand Prize: nominated, Golden camera: nominated (2015); MFF w Monachium / Munich FF – Nagroda One Future: Wyróżnienie specjalne / One Future Prize: Honorable Mention (2015)

Jonas Carpignano (ur. w 1984 r. w Nowym Jorku) spędził dzieciństwo pomiędzy Rzymem i Nowym Jorkiem, a następnie rozpoczął naukę na Wesleyan University w Connecticut. Przez ostatnie pięć lat mieszkał i tworzył w Kalabrii, a w 2012 r. brał udział w warsztatach dla reżyserów i scenarzystów Sundance Screenwriters & Directors Lab. Dwa z jego filmów krótkometrażowych A Chjàna (2011) i A Ciambra (2014) można rozpatrywać jako przygotowanie do nakręcenia Mediterranea — jego debiutu pełnometrażowego.

Filmografia:

  • 2015 – Mediterranea

 

Program 2015

Google Translate