X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Mina Walking

Mina Walking · reż. Yosef Baraki
Kanada, Afganistan 2015, 110’
Polska premiera

Pokazy

21.10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Wprawdzie po usunięciu Talibów Afganki przestały być więźniami we własnych domach, jednak destabilizacja kraju po latach wojny sprawiła, że kobiety z ubogich warstw społeczeństwa nie mają dostępu do edukacji. Dla takich dzieci jak dwunastoletnia Mina oznacza to konieczność podjęcia pracy, aby wesprzeć rodzinę. W rezultacie bohaterka musi przemierzać ulice Kabulu i sprzedawać tanie bibeloty, aby kupić jedzenie dla chorego na Alzheimera dziadka i uzależnionego od heroiny ojca. Mimo to Mina pragnie żyć normalnie, więc uczęszcza potajemnie do szkoły. Ta decyzja uruchamia cały ciąg wydarzeń, który na zawsze zmieni jej życie.

Reżyser:Yosef Baraki
Scenariusz:Yosef Baraki
Muzyka:Vaheed Kaacemy
Zdjęcia:Yosef Baraki
Montaż:Yosef Baraki, Andrew Korogyi
Obsada:Farzana Nawabi, Hashmatullah Fanai, Qadir Aryaie, Marina Golbahari, Safi Fanaie
Produkcja:Asef Baraki, Andrew Korogyi
Producent:Baraki Film
Nagrody:Berlinale – oficjalna selekcja: Sekcja Generation / official selection: Gerneration section (2015); MFF w Montrealu / Montreal IFF – oficjalna selekcja / official selection (2015); MFF w Zlinie / Zlin IFF – Nagroda Jury Ekumenicznego, wyróżnienie specjalne: nagroda Milosa Macoureka / Ecumenical Jury Prize Special Mention: Milos Macourek Award (2015)

Yosef Baraki (urodzony w 1989 r.) to filmowiec z Kanady. Ukończył studia na kierunkach produkcja filmowa i filozofia na York University and Humber College w Toronto. Krótko potem napisał scenariusz i wyreżyserował swój piąty film krótkometrażowy Der Kandidat, który w 2013 r. otrzymał prestiżową nagrodę Normana McLarena na MFF w Montrealu. Jest reżyserem, autorem scenariusza, kamerzystą i autorem zdjęć do Mina Walking, który nakręcił w 19 dni, pracując z aktorami-amatorami i przy dużej dawce improwizacji, a planem zdjęciowym była jedna z najbardziej zatłoczonych dzielnic Kabulu.

Filmografia:

  • 2015Mina Walking

Program 2015

Google Translate