X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sól ziemi

Le sel de la terre · reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders
Brazylia, Francja, Włochy 2014, 110’

Pokazy

19.10, 14:00 · Od Nowa – nowa scena

Sebastiao Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie. W swoim nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację. Film pokazuje jego życie i prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie.

Reżyser:Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders
Scenariusz:Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders, David Rosier
Muzyka:Laurent Petitgand
Zdjęcia:Hugo Barbier, Juliano Ribeiro Salgado
Montaż:Maxine Goedicke, Rob Myers
Obsada:Sebastião Salgado, Wim Wenders (narrator), Lélia Wanick Salgado, Juliano Ribeiro Salgado
Produkcja:David Rosier
Dystrybucja:Against Gravity
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Nagroda François Chalais, Nagroda Jury Ekumenicznego, Un Certain Regard: nagroda Jury Specjalnego / François Chalais Award, Prize of the Ecumenical Jury, Un Certain Regard: Special Jury Prize (2014); Cezary / César Awards – Najlepszy dokument / Best Documentary (2014)

Program 2015

Google Translate