X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jan Peszek w roli głównej

Jan Peszek w roli głównej · reż. Jerzy Kalina
Polska 1998, 53’

Pokazy

18.10, 13:30 · Kino Centrum

W filmie Jan Peszek w roli głównej w niezwykle oryginalny i intrygujący sposób reżyser przedstawia osobiste i zawodowe dzieje znakomitego aktora, poruszającego się z równą swobodą na deskach scenicznych jak i na planie filmowym. Jan Peszek urodził się w 1944 roku w Andrychowie. Wbrew woli ojca, widzącego syna w zawodzie dentysty, wstąpił do krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej, zaś po jej ukończeniu trafił do Wrocławia. Tam miał możliwość obcować z twórczością Jerzego Grotowskiego i Henryka Tomaszewskiego. Zadebiutował w Karierze Artura Ui Bertholta Brechta. Przez dziewięć lat występował na scenie Teatru Polskiego, przez kolejne cztery w Teatrze Nowym w Łodzi. Wielki przełom w artystycznej karierze Jana Peszka nastąpił w roku 1982, kiedy wystąpił w Gombrowiczowskim Trans- Atlantyku w Teatrze im. Jaracza u Mikołaja Grabowskiego. Odtąd przed aktorem otworzyły się wszystkie sceny...

Reżyser:Jerzy Kalina
Scenariusz:Jerzy Kalina, Anna Kalina
Muzyka:Janusz Stokłosa
Zdjęcia:Krzysztof Pakulski
Obsada:Jan Peszek

Jerzy Kalina urodził się w 1944 roku. Jest reżyserem, animatorem i rzeźbiarzem. W 1971 r. ukończył Wydział Malarstwa ASP w Warszawie. Jest twórcą pomnika na tamie we Włocławku, upamiętniającego męczeńską śmierć księdza Jerzego Popiełuszki.

Program 2015

Google Translate