X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

30 lat Yacha

30 lat Yacha · reż. Dariusz Landowski
Polska 2015, 45’
Polska premiera

Pokazy

20.10, 17:15 · Od Nowa – duża scena

Yach Paszkiewicz jest legendą. Nazywany „ojcem polskiego wideoklipu”, miał ogromny wpływ na tę dziedzinę sztuki. Co roku najlepsze polskie klipy nagradzane są na festiwalu jego imienia: Yach Film. W latach 90. realizował klipy dla najlepszych polskich muzyków i grup takich jak: De Mono, Kult, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Golden Life, Hey, Budka Suflera. Jego gwiazda przyblakła, gdy rozpoczął się nowy wiek. W tym roku obchodzi 30-lecie pracy twórczej. Czy powiedział już ostatnie słowo? Kim dzisiaj jest Yach? W filmie Dariusza Landowskiego na to
pytanie próbują odpowiadać m.in. Małgorzata Potocka, Kazik Staszewski i Michał Wiśniewski.

Reżyser:Dariusz Landowski
Scenariusz:Dariusz Landowski
Obsada:Yach Paszkiewicz

Dariusz Landowski muzyk i twórca teledysków oraz filmowych dokumentów o tematyce muzycznej. Od 15 lat gra w bydgoskim zespole Kredki. Landowski filmem zajął się nieco przypadkiem, gdy zaistniała potrzeba nakręcenia pierwszych teledysków dla Kredek. W ten sposób powstały m.in. Pewien facet i Migocenia z 1996 roku. W 2009 nakręcił podsumowujący 16 lat istnienia grupy dokument Kredką pomazane.

Program 2015

Google Translate