X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

„Niepokorny” festiwal czeka na filmy

Tylko do 7 maja festiwal filmowy Tofifest, zwany w Polsce „zbuntowanym” lub „niepokornym” czeka na Wasze filmy. Zapraszamy do zgłaszania filmów do jednego z trzech konkursów festiwalowych. Na zwycięzców czeka statuetka Złotego Anioła oraz 5000 euro nagrody głównej. Toruński festiwal jest jednym z największych letnich festiwali w Polsce.

Od ośmiu lat Tofifest stawia na kino niepokorne, buntownicze. Kino które nie boi się zadawania pytań o to, jaki jest nasz świat. „Od początku istnienia hołdujemy zasadzie pokazywania kina szukającego prawdy o współczesnym człowieku, prowokującego do dyskusji o trudnych tematach społecznych, politycznych i wszystkich tych sprawach ludzkich, wobec których trudno jest przejść obojętnie” - mówi dyrektor Tofifestu Kafka Jaworska, najmłodsza kobieta–szef dużego festiwalu filmowego w Polsce. Chętnie prezentujemy retrospektywy twórców wymykających się szablonom – jak Holender Theo van Gogh, Szwajcar Alain Tanner, Grek Costa Gavras czy Brytyjczyk Ken Russel. Aktorom i reżyserom od kilku lat przyznajemy specjalne Złote Anioły za niepokorność twórczą. Szukamy w kinie zjawisk nieoczywistych: kina kampowego, kobiecego czy spaghetti westernu.

Jednocześnie przyjeżdżają do nas gwiazdy kina skuszone nieformalną atmosferą święta filmowego: Emauelle Seigner. Julia Jentsch, Miroslav Ondricek, Agnieszka Holland, Marta Meszaros, Krzysztof Zanussi, Shirin Neshat. Tym bardziej że festiwal odbywa się w pięknym, znanym z listy dziedzictwa UNESCO – gotyckim mieście Toruniu, gdzie wszędzie jest blisko i wszędzie jest pięknie.

[Zobacz galerię zdjęć Tofifest 2020: http://www.tofifest.pl/pl/galeria-2010]

Zapraszamy Was – producenci, reżyserzy, dystrybutorzy i twórcy do zgłaszania filmów do konkursów w ramach 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Nagrody rozdamy w trzech konkursach: dwóch międzynarodowych i jednym krajowym. Międzynarodowy konkurs główny ON AIR skierowany jest do debiutów i drugich filmów danego reżysera. W selekcji szczególnie preferowane będą filmy premierowe, wcześniej niepokazywane w Polsce. Drugi konkurs międzynarodowy to przeznaczony dla filmów krótkometrażowych SHORTCUT. Do tego konkursu zapraszamy krótkie fabuły, dokumenty, animacje i eksperymenty z całego świata nie przekraczające 40 minut. Trzeci, krajowy konkurs FROM POLAND, zaprezentuje nowe kino polskie.

Filmy, które nie dostaną się do konkursów, a zdaniem komisji będą prezentowały wysoki poziom artystyczny zostaną zaprezentowane w sekcji Out of Competition. Nagrodami w konkursach są statuetki Złotych Aniołów nawiązujące do średniowiecznego symbolu Torunia.

Termin zgłoszeń upływa 7 maja 2011, ale o przyjęciu filmu decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line. Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego najpóźniej do siedmiu dni po terminie zakończenia naboru (do 16.05.2011).

Zgłoszenie on-line znajdziecie Państwo tutaj: http://www.tofifest.pl/pl/submit.

Kopie przeglądowe prosimy nadsyłać pod adres:
International Film Festival Tofifest
Fundacja Biuro Kultury
Rynek Staromiejski 9/3
87-100 Toruń

Czekamy na Wasze filmy!

***
Pytania prosimy kierować:

E-mail: contact@tofifest.pl
Telefon: +4856 652.20.30
Website: www.tofifest.pl
Facebook: www.facebook.com.tofifest
Blog: www.festiwaltofifest.blogspot.com

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest