X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tofifest w Od Nowie

Koło historii się zamyka. Po 6 latach Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest wraca do Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Legendarna Od Nowa będzie w tym roku centrum festiwalowym Tofifest.

Od Nowa powstała w 1958 roku na fali „odwilży” po upadku systemu stalinowskiego. Klub gościł m.in. Krzysztofa Komedę i był ośrodkiem muzyki jazzowej. W historii muzyki zapisał się jako matecznik jednej z najsłynniejszych polskich grup rockowych — słynnej „Republiki” Grzegorza Ciechowskiego. Od lat 80. Od Nowa rezyduje w miasteczku akademickim na toruńskich Bielanach. W 2012 roku przeszła kompleksową rozbudowę, stając sie nowoczesnym centrum audiowizualnym.

11. edycja Tofifest odbędzie się własnie w Od Nowie, która będzie stanowiła centrum festiwalowe oraz w Kinie Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. 11. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 21–27 października 2013 r.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest