X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zostań jurorem 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest

Nagroda Publiczności im. Zygmunta Kałużyńskiego to przyznawana od 2006 roku na Tofifest nagroda nosząca imię najbardziej nietypowego i kontrowersyjnego polskiego krytyka. Zgodnie z wolą spadkobierców Kałużyńskiego, trafia ona do twórców filmów, którzy w swoim dziele stworzyli wyjątkowo fascynującą scenę. Filmowców, którzy „sięgnęli choćby na chwilę Absolutu”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, podczas 10. edycji MFF Tofifest, nagrodę za najlepszą scenę filmową przyznano reżyserowi Siergiejowi Łoźnicy za scenę z holendersko-niemiecko-rosyjsko-białorusko-łotewskiej koprodukcji „We mgle” — „mistrzowski mastershot, wprowadzający od pierwszego kadru w świat filmu, ukazujący grozę wojny uchwyconą w jednym ujęciu”.

Na głosy oczekujemy do niedzieli, 27 października 2013 r., godziny 22.00, pod adresem e-mail kaluzynski@tofifest.pl. Wskazać można dowolną scenę, z dowolnego filmu zaprezentowanego w trakcie tegorocznej edycji Tofifest. Prosimy o to, aby dokonany wybór był uzasadniony; wszak chodzi o ujęcie, w którym — jak mawiał patron nagrody — „reżyser uchwycił Pana Boga za nogi”. Wśród jurorów rozlosujemy festiwalowe upominki.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest