X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Agata Kulesza najlepszą aktorką w Los Angeles!

Wspaniała wiadomość dotarła z Los Angeles. Członkowie prestiżowego stowarzyszenia krytyki filmowej w L.A. prezyznali Agacie Kuleszy tytuł najlepszej aktorki w roli drugoplanowej za kreację w filmie Pawła Pawlikowskiego “Ida”. Ex equo tytuł otrzymała J.K. Simmons za “Whiplash”.

Za najlepszą aktorkę uznano Patricię Arquette za rolę w “Boyhood.” Nagroda dla animacji powędrowała do Isao Takahata za “The Tale of the Princess Kaguya,” nagroda za film dokumentalny nonfiction trafiła do Laury Poitras za “Citizenfour.”

Jonny Greenwood (“Inherent Vice”) i Mica Levi (“Under the Skin”) podzielili nagrodę za muzykę, a Adam Stockhausen (“The Grand Budapest Hotel”) odebrał nagrodę za scenografię. Jak wczesniej oznajmiono, Gena Rowlands odebrała nagrodę za całkoształt twórczości.

Czytaj o tym w Variety

Czytaj zapis spotkania z Agatą Kuleszą na Tofifest 2014

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest