X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Casting na... sny do nowego filmu o Warszawie

W sieci pojawił się teaser nowego projektu filmowego Śni się w Warszawie, który opowie w nieszablonowy sposób o stolicy i jej mieszkańcach. Reżyserem filmu, utrzymanego w konwencji animadoc, będzie Jędrzej Bączyk, a producentem wiodącym jest młoda, dynamiczna firma ShipsBoy wspierana przez Artcore i WJTeam.

Już teaser zaskakuje nowatorskim spojrzeniem, jakim chcą pokazać Warszawę twórcy filmu. Strona wizualna będzie kolażem różnych technik animacji, ilustrujacych wypowiedzi warszawiaków, opowiadających swoje sny. W ten sposób powstanie animowany film dokumentalny. To nie pierwsza tego typu produkcja Shipsboy'a. W podobnej konwencji, młodzi producenci zrealizowali niedawno serię filmów o zapomnianych bohaterach II wojny światowej Porterty wojenne.

Nowością jest za to sposób budowania scenariusza Śni się w Warszawie. Twórcy przeprowadzą bowiem... casting na sny, które zostaną umieszczone w filmie. - W tej chwili koncentrujemy się na zebraniu materiału dokumentalnego, szukamy snów! Zachęcam wszystkich którzy 'śnią w Warszawie' do odwiedzenia strony naszego projektu http://www.snisiewarszawie.pl i podzielenia się z nami snami o mieście – powiedział portalowi Stowarzyszenia Filmowców Polskich (sfp.org) Dawid Janicki z firmy SHIPsBOY, główny producent projektu.

Blog Tofifest o "Śni się w Warszawie"

Nas cieszy to, że projekt jest wspólnym dziełem, znanych z Tofifest torunian. Jak wspomnieliśmy, reżyserem filmu będzie Jędrzej Bączyk - bohater specjalnej retrospektywy na Tofifest, a producentem - Dawid Janicki, juror Tofifest i przyjaciel festiwalu.

Bączyk jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Wydziału Grafiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest też muzykiem regge'owej ekipy Paraliż Band. Pokazywany w konkursie głownym Shortcut dyplomowy film Jędrzeja Kojot przyniósł mu nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą (wśrod nich Srebrny Lajkonik 53.KFF, Grand Prix Aix-en-Provence, 3. nagroda Dwa Brzegi). Wkrótce premierę będą miały Dzienniki z Niebieskiej Szkoły o rejsie żaglowcem S.T.S. Fryderyk Chopin.

Dawid Janicki ukończył UMK w Toruniu na Wydziale Archeologii Podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także Kurs dla kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie "30 minut" Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno Serce do walki oraz pełnometrażowy debiut Anny Jadowskiej Z miłości. (za http://www.sfp.org.pl)

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest