X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Guy Maddin robi nowy film z Benjaminem Kasulke

Znany, amerykański reżyser niezależny Guy Maddin, ukończył kręcenie swojego nowego filmu The Forbidden Room. Do realizacji zdjęć zaprosił operatora Benjamina Kasulke, znanego ze współpracy z Lynn Shelton.

O współpracy Kasulke z Maddinem informuje "Filmmaker Magazine". Operator, nagrodzony za swoje zdjęcia do filmu Lynn Shelton We Go Way Back wyróżnieniami Tofifest i Slamdance, dotychczas współpracował głównie z Shelton i Guy'em Maddinem. Z każdym z tych reżyserów tworzył jednak zupełnie inne światy wizualne. U Shelton, Kasulke kreował pozornie przypadkowy naturalizm, nie pozwalając, aby jego kamera deformowała kreacje aktorów.

U Maddina, zazwyczaj, Kasulke tworzy zupełnie inną, wewnętrzną estetykę, która jest strukturalnym elementem filmu. Już pierwsze zdjęcia jakie przeniknęły do mediów pokazują, że The Forbidden Room będzie filmem o wyjątkowej warstwie wizualnej.

W rolach głównych zobaczymy Roy'a Dupuis (Nikita), Clarę Furey, Louisa Negina (Moje Winnipeg, Klub 54) oraz gwiazdy - Udo Kiera, Mathieu Amalrica i laureatkę Złotego Anioła Tofifest - Geraldine Chaplin.

Warto przypomnieć o tym, że do amerykańskich kin wchodzi ostatnie wspólne dzieło duetu Shelton-Kasulke Laggies.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest